Młodzieżowa Kadra Rozwoju powraca

Po dłuższej przerwie, w klubie KS Rozwój Katowice powraca idea Młodzieżowej Kadry Rozwoju (MKR). Co dokładnie ona oznacza? Co pół roku trenerzy poszczególnych roczników drużyn młodzieżowych wybierają najbardziej uzdolnionego zawodnika w danym roczniku. Grupa wybranych chłopców będzie spotykać się raz w tygodniu na dodatkowym treningu. Nazwiska trenera prowadzącego jeszcze dziś nie znamy. Być może będzie to trener Stranc, trener Szulczek, a być może nawet pierwszy trener drużyny seniorów, trener Smyła. Oprócz treningów, wybrany zawodnik otrzyma od klubu dofinansowanie na obóz.

Pierwszym zawodnikiem MKR z drużyny Rozwój Katowice rocznik 2003 został… Robi. Gratulujemy !!! :-D

Chłopaki, każdy z Was ma szanse dostać się do MKR. Pamiętajcie jednak, że oprócz wyników sportowych brane są pod uwagę także: frekwencja na treningach, wyniki w nauce w szkole, zdrowe odżywianie (!!), koleżeńskość na boisku i poza nim oraz przestrzeganie zasad fair-play! Jest o co walczyć, także starajcie się! Ale jeśli nawet nie uda wam się dostać do MKR, to pamiętajcie, że pracujecie na swoją przyszłość, dobre nawyki pozostaną z wami na zawsze! A to jest najważniejsze! :-D