Wrocław Trophy 2016

Choć od naszego wyjazdu do Wrocławia minął już jakiś czas, nie możemy nie wrócić do tego wspaniałego wydarzenia. Trzeba przyznać, jesteśmy pod wrażeniem – 4 dni w pięknym mieście, mecze rozgrywane na znakomitym kompleksie, jakim jest Stadion Olimpijski, prawie 200 drużyn z kilkunastu europejskich krajów (w naszym roczniku 16 drużyn), bezproblemowy przebieg turnieju – to z pewnością było wielkie wyzwanie dla organizatorów Wrocław Trophy, którzy spisali się na medal! Brawo!:-)

Zagraliśmy w sumie 6 meczy – trzy w ramach rundy grupowej, jeden w 1/8 finału oraz dwa mecze o miejsca 5-8.

Pierwszy mecz, z estońską drużyną FC Helios Tartu, zgodnie z tradycją naszych występów na turniejach:P- przegraliśmy. Rozgrzesza nas tylko fakt, że zestresował nas zawodnik, który przez niedopatrzenie sędziego, wszedł na boisko w butach z metalowymi korkami! Całą pierwszą połowę unikaliśmy z nim kontaktu bojąc się ewentualnej kontuzji. Być może gdyby nie ta przegrana, wyszlibyśmy z grupy z pierwszego miejsca i w 1/8 finału trafilibyśmy na teoretycznie słabszego przeciwnika. Ale to tylko gdybanie;-). Ostatecznie trafiliśmy na drużynę KS Wda Świecie, która po zaciętym boju pokonała nas 2:0. Jak się potem okazało, przegraliśmy z mistrzem naszego rocznika, nie mamy się zatem czego wstydzić!:-D
Niedzielne mecze o miejsca 5-8 wygraliśmy bez większych problemów i ostatecznie wyjechaliśmy z Wrocławia z medalami za zajęcie 5 miejsca.

Obiecujemy, za rok będzie lepiej! No, i mamy nadzieję, że tym razem zdążymy na Ceremonię Otwarcie, o której tak wiele dobrego słyszeliśmy! Grafik naszych piątkowych meczów spowodował, że spóźniliśmy się na Plac Solny. Nadrobimy to w 2017!:-D

W tym miejscu chcieliśmy bardzo podziękować osobom, bez których byłoby trudno odnieść ten sukces: 2 awaryjnym trenerom (tacie bliźniaków i tacie Mikołaja) za godne zastąpienie trenera, który z przyczyn osobistych był z nami tylko podczas 2 piątkowych meczy! No i oczywiście mega podziękowania dla niezawodnych Rodziców Adiego (już Wy wiecie za co!), oraz dla naszych wiernych kibiców, że przyjechali nas pięknie dopingować! DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!

I jeszcze garść statystyk:

Mecze fazy grupowej - piątek 08.07.2016

FC Helios Tartu – K.S. Rozwój Katowice 2:0 (0:0)
Helios – Ringo Kobi 2
MVP (najlepszy zawodnik) – Ringo Kobi (Helios)

RKS Hutnik Kraków – K.S. Rozwój Katowice 0:2 (0:2)
Rozwój – Damian Strójwąs 1, Bartosz Olszyk 1
MVP – Damian Strójwąs (Rozwój)

K.S. Rozwój Katowice – KS Sporting Wrocław 11:0 (3:0)
Bramki:
Rozwój – Damian Saternus 3, Szymon Widera 2, Adrian Chłap 2, Mikołaj Kulpiński 1, Kamil Lipka 1, Damian Strójwąs 1, Robert Marcinków 1
MVP – Damian Saternus (Rozwój)